ROZMOWA NA 96 FM:ŻUŻEL:

Kawicki: Cieślak? Do dzisiaj nie wiem, że jest trenerem w Częstochowie

Piękna pogoda, świetni liderzy, skuteczni juniorzy – czego chcieć więcej? Tak było w niedzielnym meczu PGE Ekstraligi w Zielonej Górze. W pierwszym ligowym starciu w domu Falubaz pokonał MRGarden GKM Grudziądz 53:37.

Kamil Kawicki, członek zarządu ZKŻ SSA uchylił w Radiu Index nieco kuchni. Włodarz zielonogórskiego klubu, co zrozumiałe, cieszył się ze zwycięstwa, a jako jeden z kluczy do sukcesu podał atmosferę w zespole, za którą odpowiada m.in. trener Adam Skórnicki.

To był 12 albo 13. wyścig. Bardzo trudny i bardzo ważny. Tam jechali Piotr Protasiewicz i Kacper Gomólski. Nie byli faworytami tego wyścigu. Rozmawialiśmy, analizowaliśmy z Adamem Skórnickim to spotkanie. Mówił: zobacz, był ten bieg. Wziąłem jednego i drugiego i pytam: jak taktyka? Kacper mówi: to niech Piotr zrobi tak. Piotr: to niech Kacper zrobi tak. Kacper przypilnował krawężnika, Piotr się napędził po zewnętrznej. Atmosfera, rozmowy, analizy, komunikacja zaprocentowały. Wierzę, że pod okiem Adama Skórnickiego będzie tak w kolejnych meczch.Kamil Kawicki, członek zarządu ZKŻ SSA

W najbliższą niedzielę do Zielonej Góry przyjedzie Włókniarz Częstochowa. Zdaniem Kawickiego, czynnikiem, który może przechylić szalę na jedną lub drugą stronę będzie postawa juniorów. Spotkanie zapowiada się ciekawie z jeszcze jednego względu. Do Winnego Grodu już po drugiej stronie barykady przyjedzie trener Marek Cieślak, który w ostatnich dwóch sezonach pracował w Falubazie. Jak będzie wyglądać powitanie z byłym trenerem zielonogórzan?

Mimo, że jestem młodszy, to piłka nie jest po mojej stronie… Wiem, że zawodnicy i trenerzy rozmawiają… Zresztą trener Adam Skórnicki kontaktował się z Markiem Cieślakiem. Pytał jak tutaj jest, jaka atmosfera, jacy ludzie, czy klub jest wiarygodny itd. Chyba usłyszał dobre recenzje. Ja, jakbym miał się trzymać faktów, to do dzisiaj nie mam wiedzy, że Marek Cieślak jest trenerem w Częstochowie.Kamil Kawicki, członek zarządu ZKŻ SSA

Mecz z Włókniarzem Częstochowa w niedzielę przy W69 o 16:30.

Rozmowa na 96 FM 16-04

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: