ROZMOWA NA 96 FM:

Kamiński z Konfederacji: liczymy na poparcie w przedziale między 5 a 10 procent

Wprowadzenie bonu edukacyjnego, darmowy dostęp do kultury dla młodych, zerowy PIT, postawienie na energię jądrową – m.in. z takimi postulatami idzie do wyborów parlamentarnych Konfederacja Wolność i Niepodległość.

Krystian Kamiński, lider tego ugrupowania w regionie przyznał w Rozmowie na 96 FM, że nie przywiązuje się do wyborczych sondaży. Sam liczy na poparcie w przedziale 5-10 procent. Do kogo partia adresuje swoje postulaty?

Do wszystkich. Do każdego, kto w Polsce zarabia pieniądze. Do przedsiębiorcy, do każdej młodej osoby, do starszych osób. Do ludzi niezadowolonych ze służby zdrowia, do niezadowolonych z sytuacji ekologicznej w Polsce, do rodziców dzieci, ponieważ chcemy wprowadzić tzw. bon edukacyjny. Mamy bardzo szeroką ofertę i nie ograniczamy się do jednej grupy docelowej.Krystian Kamiński, Konfederacja Wolność i Niepodległość

Krystian Kamiński mówił także na temat służby zdrowia. Postuluje m.in. powszechne ubezpieczenie zdrowotne z zakresu podstawowej opieki medycznej. – Chcemy odejść od fikcji, że tylko ludzie pracujący są ubezpieczeni – stwierdził przedstawiciel Konfederacji, który mówił również, jaki partia ma pomysł na zatrzymanie lekarzy w kraju.

Powinniśmy mieć w Polsce taki system, że jeżeli ktoś wykształci się w Polsce jako lekarz, to ma obowiązek odpracowania pewnego czasu w Polsce. Wiadomo, za normalne pieniądze. Po części ten problem z lekarzami by zniknął. Ludzie pracujący jako lekarze 3-4 lata zapełniliby tę lukę. Inna sprawa, że średnia wieku lekarzy jest dramatycznie wysoka, a pielęgniarek to już w ogóle.Krystian Kamiński, Konfederacja Wolność i Niepodległość

Więcej o planach Konfederacji w całej Rozmowie na 96 FM. Program do zobaczenia na portalu wZielonej.pl i na Facebooku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: