ROZMOWA NA 96 FM:

Kabaret to nie praca? O tym bardzo przewrotnie – Małgorzata Szapował

Znana jest już z Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego, formacji „Słoiczek po Cukrze” i „Pereł z Odry”. I wciąż tworzy nowe projekty! Najnowszym pomysłem Małgorzaty Szapował, znanej zielonogórskiej artystki kabaretowej są wieczory pod nazwą „Kabarety Nieroby”.

„Kabarety Nieroby”, bo większość z nas musiała się ścierać z rodzinną opinią: „kiedy ty przestaniesz pajacować i pójdziesz do normalnej pracy?”. Że kabaret to nie praca i dlatego nabijamy się sami z siebie, jak to nic nie robimy. A efektem naszego nicnierobienia są spektakle, które przygotowujemy i na które serdecznie zapraszamy. Taki więc przekąs z tym nierobieniem i robieniem. Fakt, że stwierdziliśmy: dlaczego powstał cykliczny wieczór kabaretowy? Bo już dawno powinien być. A dlaczego Kabarety Nieroby? Bo już dawno powinien być, ale się nam nie chciało.Małgorzata Szapował, Zielonogórskie Zagłębie Kabaretowe

Pierwszy wieczór odbędzie się 11 czerwca w Piwnicy Artystycznej Kawon. Założeniem projektu jest to, by artyści występowali w zmiennych składach. Fundamentem będą jednak „Perły z Odry”, czyli Małgorzata Szapował wraz z Władysławem Sikorą, Bartoszem Klauzińskim i Jarosławem Sobańskim.

– Nasze ambicje będą sięgać różnych form. Będzie nie tylko kabaret, ale i stand up, piosenka, nawet trochę teatru – dodaje M. Szapował. Więcej o nowej inicjatywie dowiecie się z całej rozmowy.

Małgorzata Szapował

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: