ROZMOWA NA 96 FM:

K. Łatwiński: wiadukt na Batorego pokazuje, że trzeba myśleć w tej okolicy o nowej drodze

To była najbardziej wyczekiwana inwestycja przez zielonogórzan. Wiadukt na Batorego od dwóch miesięcy służy mieszkańcom miasta. Droga ponownie jest mocno uczęszczana.

Zdaniem Kazimierza Łatwińskiego warto zastanowić się jeszcze nad nowym rozwiązaniem komunikacyjnym w północnej części miasta. Radny sejmiku województwa lubuskiego w Rozmowie na 96 FM wskazał na ulicę Ludową. Powód? Cały czas powiększające się w tym miejscu budownictwo wielorodzinne.

Widać, jak ta inwestycja była potrzebna, chociażby po tym, jak duży ruch jest na tej ulicy. Udrożnienie spowodowało jeszcze większe zainteresowanie, poza tym mamy nowy odcinek Aglomeracyjnej, co też zachęca do korzystania z tego przejazdu pod torami, ulicą Batorego. Sygnalizuje to jednak, że ze względu na rozwinięte budownictwo mieszkaniowe w północnej części miasta, należy myśleć już o budowie nowej ulicy. Ona jest zapisana w studium przestrzennym miasta. Chodzi o ulicę po śladzie ulicy Ludowej. Łączyłaby ona  rozbudowane w tamtym miejscu budownictwo wielorodzinne z Trasą Północną, jak i z Dworcową.Kazimierz Łatwiński, radny sejmiku województwa lubuskiego

Rozmowa na 96 FM na portalu wZielonej.pl i na Facebooku Radia Index. Polityk Prawa i Sprawiedliwości to także doradca wojewody lubuskiego w sprawach transportu. Więcej o komunikacji publicznej w całej audycji.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: