FILM:ROZMOWA NA 96 FM:

Już po raz dziesiąty! Solanin Film Festiwal w sierpniu

Mirosław Zbrojewicz, Adam Woronowicz, Krzysztof Kiersznowski, Michał Żurawski – to gwiazdy jubileuszowego, dziesiątego Solanina – offowego festiwalu filmowego.

Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach od 22 do 26 sierpnia. Rzecz jasna w Nowej Soli. – Rozmowy z gwiazdami są na ukończeniu – mówi Grzegorz Potęga, dyrektor Solanin Film Festiwal.

To są aktorzy, którzy grają w dużej ilości seriali, które kręcą się właśnie w sierpniu. Musimy dopasowywać się do ich terminarzy.Grzegorz Potęga

Młodzi artyści, którzy w poprzednich edycjach Solanina zdobywali nagrody dziś powracają na festiwal już jako twórcy dużych projektów. Jednym z nich jest Aleksander Pietrzak.

Swoim filmem “Mocna kawa wcale nie jest taka zła” wygrał nasz festiwal przed 3-4 laty. Rok temu kolejnym filmem “Mój tata” wygrał sekcję filmu fabularnego. Teraz zrobił swój debiutancki film fabularny. Tytuł – “Juliusz”. Główną rolę gra Wojtek Mecwaldowski. Ten film będzie miał premierę we wrześniu na festiwal w Gdyni, ale rozmawiamy z producentami i może uda się pokaz przedpremierowy zrobić u nas.Grzegorz Potęga

Co, jak tłumaczy Potęga, idealnie wpisuje się w rolę festiwalu. Najpierw zaprasza się młodych twórców do pokazania się, by za chwilę zobaczyć ich w pracy przy dużych produkcjach.

Więcej o Solaninie, jak i o Lubuskim Lecie Filmowym w całej Rozmowie na 96 FM, która do wysłuchania poniżej.

Rozmowa na 96 FM 05-07

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00