ROZMOWA NA 96 FM:

Co jeszcze planują zrobić na ul. Chmielnej?

– Zainspirowała nas wyprawa na wieżę, ale nie sama wieża, a to co pod nią – mówi dr Agnieszka Opalińska, politolog Uniwersytetu Zielonogórskiego i zdradza nieco kolejne plany, dotyczące osiedla przy ul. Chmielnej.

Mieszkańcy wykazują się tam dużą aktywnością społeczną, dzięki której szare wcześniej osiedle zyskuje nowe oblicze. Zaczęło się od wielofunkcyjnego i wielopokoleniowego sportowiska. Później był Piknik 4. żywiołów i kolejny pomysł upiększenia tego miejsca poprzez malowanie betonowych silosów. Okazuje się, że to nie koniec planów, wobec tego miejsca. Dr Agnieszka Opalińska, która od początku zaangażowana jest w proces zmian na os. Braniborskim nowe pomysły wraz z innymi społeczniczkami przywiozła z Niemiec, z wycieczki na wieżę widokową na Wyspie Rugia.

Będziemy startować w kolejnym budżecie obywatelskim. Mamy piękny kawałek lasu, który mieści się pomiędzy ul. Chmielną, a Wrocławską. To las bardzo ciekawy, często użytkowany przez osoby biegające i jeżdżące na rowerach. Tam jest ciekawe ukształtowanie terenu. Chcielibyśmy to wykorzystać.dr Agnieszka Opalińska

Dr Opalińska chciałaby, aby to miejsce było dobrze wykorzystane pod względem rekreacji. Ponadto zostanie tam zrealizowany projekt z budżetu obywatelskiego pt. „Ogród zmysłów”, obok Domu Kombatanta.

Cieszę się, że to miejsce będzie użytkowane przez kombatantów, wszystkie osoby mieszkające tam. Wszyscy zobligowali się, że będą o to dbać. Tłem będą te pomalowane silosy. Zaczyna się to zamykać w jedną całość. Zrobiła się kula śnieżna tych projektów.dr Agnieszka Opalińska

Cała audycja z dr Opalińską poniżej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: