ROZMOWA NA 96 FM:

Jakie atrakcje na WOŚP w Zielonej Górze?

Podobnie jak w latach ubiegłych będą dwie sceny – główna przy filharmonii i mniejsza przy ratuszu. Będzie korowód, który znów zorganizuje Lubuski Teatr. I będzie też rywalizacja w miejskiej grze Monopoly. Zielonogórski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już pracuje na pełnych obrotach przy organizacji 28. finału i powoli zaczyna odkrywać karty.

Zielona Góra bez Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Dziś nikt sobie tego nie wyobraża, ale kilka lat temu było to bardzo realne. W mieście nie było chętnych do organizacji finału. Wówczas skrzyknęli się m.in. miejscy radni, którzy finał organizują do dzisiaj.

Wtedy prezydent Janusz Kubicki zawołał mnie, Filipa Gryko, Grzesia Hryniewicza i powiedział: panowie, czy coś robimy? Paweł może byś zajął się wolontariuszami, Grzesiu scena, a Filip niech to wszystko zepnie. Na początku byłem sceptyczny, bo bałem się głosów, że radni będą robić politykę na WOŚP, ale podjęliśmy rękawice. Zadzwoniliśmy do sztabu w Warszawie, bo termin już minął, ale powiedzieli nam: dobra, spróbujcie! I się udało. Myślę, że dobrze to gra.Paweł Wysocki, radny Zielonej Razem

I w tym roku zagra po raz kolejny. Prace rozpoczęły się od zwerbowania wolontariuszy. W tym roku ponownie na ulice miasta wyjdzie 350 kwestujących. Lista jest już praktycznie zamknięta. Inaczej jest w przypadku atrakcji przekazywanych na licytacje. Te będzie można zgłaszać niemal do dnia finału.

Nawet najbardziej zwariowane pomysły. W przeszłości można było nadać imię pieskowi ratowniczemu. Pani Ewa Minge dała możliwość zaprojektowania ubrania. Można zgłaszać różne rzeczy. Zapraszamy wszystkich chętnych. W portierni Urzędu Miasta będzie można zostawiać rzeczy. Będzie trzeba podpisać oświadczenie, że się daruje daną rzecz na WOŚP.Paweł Wysocki, radny Zielonej Razem

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia. Więcej o nim w całej Rozmowie na 96 FM z Pawłem Wysockim. Program do zobaczenia na radiowym Facebooku i na portalu wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: