ROZMOWA NA 96 FM:

Jaki kolejny Budżet Obywatelski? Być może nie będziemy głosować w wakacje

Prawie 50 tys. ważnych głosów oddali mieszkańcy w Budżecie Obywatelskim 2020. I właśnie w kolejnym roku rozpocznie się realizacja zwycięskich projektów.

Przypomnijmy, za pulę 6,5 mln zł zostanie zrealizowanych 16 projektów. 9 w tzw. „starym mieście” i 7 w dzielnicy. Piotr Dubicki, przedstawiciel Urzędu Miasta gratulował w Radiu Index zwycięzcom i zaapelował jednocześnie o cierpliwość.

Projekty zostały przekazane do odpowiednich departamentów, tylko to jest na 2020 rok. Telefony już są z pytaniem: kiedy to będzie realizowane, ale na tę chwilę to jeszcze zbyt wcześnie, żeby z tym ruszać. My będziemy się kontaktować z każdym, projekty będą konsultowane, chcemy, żeby to było jak najbliżej mieszkańców i żeby to wnioskodawcy decydowali o ostatecznym kształcie projektu.Piotr Dubicki, Urząd Miasta Zielona Góra

Przedstawiciel Departamentu Prezydenta Miasta pytany był również o przyszłość Budżetu Obywatelskiego i ewentualne zmiany. Rozważany jest inny termin.

Może rzeczywiście termin wakacyjny powinien być zmieniony. W tym roku wyszło to w wakacje, że przepisy ustawowe narzuciły ten czas. One mówiły, że Budżet Obywatelski musi być zrealizowany na 4 miesiące przed zamknięciem roku budżetowego. To był ostateczny termin, żeby z tym ruszyć. Chcieliśmy też stworzyć jak najlepszą uchwałę Rady Miasta, jak najbliższą dla mieszkańców. Konsultowaliśmy to też z innymi samorządami.Piotr Dubicki, Urząd Miasta Zielona Góra

Decydujące, jak dodał przedstawiciel magistratu, będą i tak przepisy centralne, bo to od nich zależy w dużej mierze kształt Budżetu Obywatelskiego.

Zwycięskie projekty w artykule poniżej.

Bezkonkurencyjny Chynów, kolej szprotawska i place zabaw. Wyniki Budżetu Obywatelskiego 2020

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: