HOTROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Jacek Budziński: Ogródki działkowe? Tworzyć nowe!

Mamy wiosnę, na razie tę kalendarzową, choć liczymy, że już niebawem pogoda też będzie adekwatna do pory roku. Za chwilę będziemy też więcej czasu spędzali na zewnątrz.

Mieszkańcy domków mają podwórka, a mieszkańcy bloków? Chętnie ruszą na działki. Zapotrzebowanie na ogródki działkowe w Zielonej Górze i okolicy jest ogromne. Działka rekreacyjna to towar deficytowy, ale też i bardzo kosztowny.

W mediach społecznościowych pisał na temat działek Janusz Kubicki. Włodarz Zielonej Góry pytał mieszkańców, co sądzą o pomyśle tworzenia nowych miejsc pod ogródki działkowe. Większość komentarzy była bardzo przychylna tej idei. Podobne zdanie w tej sprawie ma Jacek Budziński. Radny miejski z klubu Prawo i Sprawiedliwość był gościem Rozmowy na 96 FM.

Wiele młodych małżeństw interesowało się jeszcze przed pandemią ogródkami działkowymi, żeby z dziećmi sobie odpocząć, nasadzić kilka drzewek, przystrzyc trawkę i cieszyć się świeżym powietrzem. Teraz, w okresie obostrzeń, nie ma się co dziwić, że zainteresowanie uległo dużemu wzmożeniu, co też spowodowało zwyżkę cen za poszczególne ogródki działkowe.

Radny jest zwolennikiem tworzenia również nowych miejsc pod tego typu rekreację.

Oczywiście, że tak. Po połączeniu miasta z gminą jesteśmy terytorialnie więksi od Poznania. Co prawda, jest to wyspa w środku lasu, ale mamy tereny rolnicze, które można spokojnie przekształcić na ogródki działkowe.

Cała Rozmowa na 96 FM na wZielonej.pl. W programie o edukacji i tegorocznych maturzystach, jak również m.in. o sytuacji w sejmiku. Rozmowa na 96 FM od poniedziałku do piątku o 9:30.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: