ROZMOWA NA 96 FM:

J. Rewers: to był błąd w oświadczeniu majątkowym. Racja jest po mojej stronie

– Bez wątpienia racja jest po mojej stronie – mówi Janusz Rewers o swoim mandacie radnego, którego wygaszanie przegłosowano na ostatniej sesji w ratuszu. Radny Koalicji Obywatelskiej w Rozmowie na 96 FM tłumaczył, jak sam stwierdził, błąd w oświadczeniu majątkowym.

Chodzi o to, że prawo zabrania bycia radnym gminy, w której się nie mieszka, a radny w oświadczeniu wskazał gminę Świdnica. Janusz Rewers w Radiu Index powtórzył, że od 25 lat mieszka i płaci podatki w Zielonej Górze. – Tu jest moje centrum aktywności życiowej i rodzinnej – zaznaczył.

Błąd wynikał w oświadczeniu majątkowym za rok 2018. Wtedy odbyła się jedna, inauguracyjna rada miasta i jedna normalna. Za rok 2019 już tego błędu nie będzie. Ja to skorygowałem, złożyłem pismo wyjaśniające do przewodniczącego, złożyłem korektę. W oświadczeniu majątkowym wypełnia się różne elementy, w tym również adresy nieruchomości.Janusz Rewers, radny Koalicji Obywatelskiej

Stosunkiem głosów 12 do 9 radni opowiedzieli się za wygaszeniem mandatu. Janusz Rewers przyznał, że rozważał rezygnację z funkcji radnego, gdyż czuje się niesłusznie atakowany. – Czuję się, jakbym udowodniał, że nie jestem wielbłądem – uważa Rewers, ale zaznacza, że mandat w ratuszu chce wypełnić, a od decyzji radnych się odwoła.

Bez wątpienia mieszkam w Zielonej Górze. Takie jest moje zdanie. Definicji prawnych, wyroków sądowych jest ze 2 tysiące. Według mojej wiedzy, rozmów z prawnikami, racja jest po mojej stronie. Wiele osób w internecie pisało w komentarzach, że to nieładne “podziękowanie” za obronę amfiteatru.Janusz Rewers, radny Koalicji Obywatelskiej

O amfiteatrze także była mowa w audycji. Rozmowa na 96 FM na portalu wZielonej.pl i radiowym Facebooku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: