ROZMOWA NA 96 FM:

J. Gowin: druga tura będzie wyrównana

W miniony weekend w Zielonej Górze gościł Jarosław Gowin. Szef Porozumienia, były wicepremier i były minister nauki i szkolnictwa wyższego przekonywał w naszym regionie wyborców do tego, by oddali głos na urzędującego prezydenta.

Kampania jest już na ostatniej prostej. W niedzielę będziemy głosować. Wszystkie środowiska polityczne wspierają swoich kandydatów. Nie inaczej jest Zjednoczonej Prawicy. Jarosław Gowin w Rozmowie na 96 FM mówił o mobilizacji w swoim obozie.

Moja wizyta w Zielonej Górze i w województwie lubuskim jest wyrazem tej mobilizacji. Na pewno dojdzie do drugiej tury i na pewno będzie ona wyrównana. Wszystkie badania wskazują, że wybory większości kandydatów opozycyjnych przerzucą swoje głosy na Rafała Trzaskowskiego. Dlatego liczyć się będzie każdy głos. Ostateczne różnica może wynosić dosłownie dziesiątki tysięcy głosów.

Nasz gość mówił też, że kampania już teraz toczy się o głosy tych, którzy nie pójdą głosować w najbliższą niedzielę, ale dopiero w drugiej turze. Gowin ocenił, że siłą Andrzeja Dudy jest doświadczenie w sprawowaniu funkcji prezydenta.

Takie doświadczenie jest zawsze dużą przewagą nad kandydatami, którzy dopiero aspirują do tak istotnej funkcji. To nie było idealne 5 lat, ale przez te 5 lat, a właściwie przez 4,5 roku pan prezydent dobrze współpracował z obozem Zjednoczonej Prawicy. Polska była na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej, jeżeli chodzi o tempo rozwoju gospodarczego, mieliśmy rekordowo niskie bezrobocie, rekordowo niski deficyt budżetowy, przy równocześnie rekordowo szerokich w Europie programach społecznych na czele z programem “Rodzina 500 plus”

Jarosław Gowin pytany był też o samodzielność prezydenta w podejmowaniu decyzji. Były wicepremier stwierdził, że Andrzej Duda zawetował dwa razy więcej ustaw niż jego poprzednik. – Opinie na temat zależności pana prezydenta od obozu Zjednoczonej Prawicy są krzywdzące – stwierdził Gowin, z którym cała rozmowa do zobaczenia na portalu wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00