ROZMOWA NA 96 FM:WAŻNEWINOBRANIEZIELONA GÓRA:

J. Frątczak o Winobraniu: Będzie na tym samym poziomie albo lepsze

– Winobranie będzie na co najmniej tak samo dobrym poziomie, jak nie lepszym – zapewnił w Rozmowie na 96 FM Jacek Frątczak, przewodniczący komisji zdrowia, kultury i sportu w zielonogórskim ratuszu, miejski radny Koalicji Obywatelskiej.

W ubiegłym tygodniu opinia publiczna usłyszała informację o braku środków na Winobranie. Te – jak powiedział w Radiu Index Frątczak – faktycznie nie były zabezpieczone w budżecie miasta. Zielonogórski Ośrodek Kultury w osobie dyrektor Agaty Miedzińskiej otrzymał jednak zapewnienie, że środki się znajdą. W ostatnich latach pieniądze na występy artystów pochodziły z projektu zewnętrznego.

Problem polegał na tym, że projekt się skończył. Na pytanie do ówczesnej władzy w marcu otrzymała odpowiedź, że ma robić, a środki zostaną załatwione. Pojawiła się manipulacja, że dzisiejsza władza nie potrafi znaleźć tych środków, co jest nieprawdą. 

Miasto zabezpieczyło już pieniądze w budżecie, ale czas ucieka. Czy organizatorzy zdążą z przygotowaniem dni miasta, które przypomnijmy w tym roku mają się odbyć w dniach od 7 do 15 września?

Nie ma zagrożenia, jeśli chodzi o jakość artystyczną. Poprzez wieloletnią współpracę miasta z artystami oni czekali na sygnał i byli na “standby”.

Szacunkowy budżet Winobrania związany z częścią artystyczną ma wynieść ok. 2 mln 300 tys. zł.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00