ROZMOWA NA 96 FM:

Gdzie powinno powstać schronisko? Doproszono nowych ekspertów

Łężyca została kilka miesięcy temu wskazana jako miejsce, w którym mogłoby powstać nowe schronisko dla bezdomnych zwierząt. Spotkało się to z protestem tamtejszych mieszkańców, dlatego postanowiono powołać komisję, która będzie szukać nowej lokalizacji.

Zaangażowany w te prace jest m.in. Marcin Pabierowski. Radny Koalicji Obywatelskiej jest zwolennikiem powstania schroniska w Łężycy, a jako atuty podaje m.in. dobrą komunikację, a także uzbrojenie terenu, który należy do miasta. Radny liczy jednak na merytoryczną dyskusję.

Ja jestem projektantem, są politycy, są różne zawody. Chcę, żeby były tu osoby, które zajmują się na co dzień problematyką ochrony zwierząt, przedstawiciele schroniska, z którymi jestem w stałym kontakcie. Uczestniczyłem w budżecie obywatelskim, z którego jest wyposażenie gabinetów zabiegowych. Chcę, żeby debata była merytoryczna i żeby wszystkie głosy były wysłuchane.Marcin Pabierowski, radny Koalicji Obywatelskiej

Pabierowski proponuje korzystać z doświadczeń samorządów, które niedawno przeprowadziły taką inwestycję. Jako przykład podaje Sopot.

Dzisiaj to już nie są kojce, to są pawilony. One są zamknięte, wygłuszone, nie ma huku, przykrego zapachu, bo te obiekty są skanalizowane. Prezydent Karnowski budował coś takiego w Sopocie za chyba 3 mln zł. Świetne pawilony, w odpowiednich odległościach, pokoje do adopcji, do kontaktu ze zwierzętami, pokoje do kwarantanny, żeby nie przenosić chorób pomiędzy zwierzętami, są też osobne kociarnie.Marcin Pabierowski, radny Koalicji Obywatelskiej

Przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej w ratuszu apeluje, by nowoczesnych schronisk nie utożsamiać z infrastrukturą, która jest w dotychczasowym miejscu opieki nad bezdomnymi zwierzętami przy ul. Szwajcarskiej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: