ROZMOWA NA 96 FM:

Fizjoterapeuta o kontuzjach w sporcie: W 80% przypadków czas nie leczy ran

Sport to zdrowie, to powiedzenie znane, ale mające wielu zwolenników, jak i przeciwników. Co robić, aby sport rozumiany jako rekreacja, rzeczywiście wpływał na poprawę naszego stanu zdrowia i sprawił, że lepiej będziemy się czuli?

Jak za sport zabrać się z głową? O tym w Rozmowie na 96 FM mówił Łukasz Kierul, fizjoterapeuta. Rozgrzewka, a po wysiłku sportowym także i regeneracja są niezbędne. Warto także sprawdzić, jaka dyscyplina nam służy i do jakiej mamy predyspozycje. A co, gdy przytrafi się nawet drobny uraz? –  Rzadko kiedy przejdzie sam – uważa fizjoterapeuta.

Nauka, w szczególności w dziedzinie sportu pokazuje, że rozbieganie albo tzw. “samo kiedyś przejdzie” nie działa. W 80% kontuzji, czas nie leczy ran, tylko usypia. Powoduje po powrocie do sportu albo gorsze dolegliwości, albo taki sam ból. Proces rehabilitacji niestety się wtedy wydłuża. Łukasz Kierul

W najbliższą niedzielę, w Nowej Soli odbędzie się II Konferencja Sportowa, na której głos zabiorą prelegenci pracujący z zawodowymi sportowcami, którzy odnoszą sukcesy w różnych dyscyplinach. Wykłady są adresowane dla tych, którzy sportem zajmują się amatorsko i zawodowo.

Nie jest za późno na zdobycie nowego doświadczenia, nawet, jeśli na konferencję przyjdzie ktoś z 30-letnim stażem bycia sportowcem. Błędem nie będzie to, jeśli przyjdzie ktoś, kto chciałby zacząć uprawiać sport. Posłucha rad, informacji, w przerwie będzie można też porozmawiać z prelegentami. Każda osoba, która przyjdzie, może coś dla siebie znaleźć.Łukasz Kierul

Program konferencji oraz prelegentów znajdziecie poniżej.

mat. organizatora
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X