ROZMOWA NA 96 FM:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Filip Gryko: Szkoła w Łężycy to rozwiązanie na dziś

Budowa szkoły w Łężycy – to główny temat „Rozmowy na 96 FM”. Dziś gościem był radny “Zielonej Razem” Filip Gryko, z którym rozmawialiśmy o tej ważnej dla mieszkańców inwestycji.

 

Szkoła powstanie, jest już pozwolenie na budowę. Co ciekawe, w tej chwili jest zaprojektowane małe boisko na dachu. Miasto jest jednak zainteresowane budową dużej szkoły, bo działka przeznaczona na dotychczasową jest dość mała. Z tego względu magistrat jest już po rozmowach z Lasami Państwowymi na wydzierżawienie większej działki pod budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego. 

 

Ta szkoła to jest rozwiązanie tylko na dziś, bo jest możliwe najszybsze. Mówiliśmy też o drugiej lokalizacji. Przez Lasy Państwowe wycięty został las i parę hektarów. Chcieliśmy pozyskać te grunty, podpisaliśmy umowę na dzierżawę, by zrealizować zadania rekreacyjne

 

Warto dodać, że Łężyca i osiedle Czarkowo się rozrasta stąd, o czym także mówiliśmy, istnieje konieczność zmiany dotychczasowych okręgów wyborczych.

 

Będziemy musieli zmienić okręgi wyborcze. Mamy na to rok, bo tam nam się zwiększa ilość mieszkańców i wyborców. Musimy to we wszystkich okręgach pozmieniać.

A jeśli chodzi o szkołę w Łężycy, ma ona powstać jeszcze w tym roku. “Rozmowa na 96 FM” 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00