ROZMOWA NA 96 FM:

Ekstremalna rywalizacja we wrześniu w Zielonej Górze – Barbarian Race

Ekstremalne biegi z przeszkodami, w których trzeba wykazać się nie tylko wytrzymałością, siłą, ale i sprytem zyskują coraz większe grono entuzjastów. Także w Polsce, gdzie w biegach z przeszkodami jest morderczy wysiłek, krew, pot, a czasami i łzy, niejednokrotnie zmieszane z błotem.

Obstacle racer, to biegacz, który uprawia tę dyscyplinę sportu. W Zielonej Górze zajmuje się tym Rafał Kasza. Oprócz tego, że sam bierze udział w zawodach, teraz idzie o krok dalej i proponuje Barbarian Race, czyli zmagania dla miłośników takiego wysiłku. Impreza w dniach 22 i 23 września odbędzie się w Zielonej Górze na Wzgórzach Piastowskich.

Udało się to w Zielonej Górze zrealizować. Przewidujemy, że będzie ok. 1500 uczestników. Z osobami towarzyszącymi przez miasto przewinie się pewnie ok. 3-4 tys. ludzi.Rafał Kasza

Rebelia, furia – tak między innymi nazywają się konkurencje, w których udział wezmą uczestnicy zawodów w Winnym Grodzie. Przewidziane są też zmagania dla najmłodszych.

Będą dwa biegi dla dzieci, dwa dystanse dla dorosłych. I bardzo widowiskowa formuła “Arrow”. To jest tor ok. 300-metrowy, na którym jest 10-12 przeszkód. Tor jest okrągły, będzie zlokalizowany na Piast Polanie. Startuje się w dwójkach lub czwórkach.Rafał Kasza

Więcej o imprezie na stronie biegu, a poniżej także cała Rozmowa na 96 FM z Rafałem Kaszą, w której więcej o tej dyscyplinie sportu.

Rozmowa na 96 FM 13-07

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: