ROZMOWA NA 96 FM:

E. Fedko: Samorządowe Lubuskie jest zbiorem otwartym

– W mojej ocenie nastąpiło zbyt hermetyczne zamknięcie zarządu województwa na niektóre problemy i drobne problemy podejmowano na poziomie politycznym – mówił w Rozmowie na 96 FM Edward Fedko, radny sejmiku województwa lubuskiego, który niedawno przeszedł w sejmiku do nowego klubu Samorządowe Lubuskie.

W Radiu Index mówił, że jego klub nie chce toczyć wojen o województwo. – Polityka to sztuka kompromisów, zachęcam do rozmów – stwierdził, mówiąc też o planach Samorządowego Lubuskiego.

Samorządowe Lubuskie jest zbiorem otwartym, w przeciwieństwie np. do Bezpartyjnych Samorządowców, gdzie już sama nazwa definiuje, że tam mogą być bezpartyjni. My natomiast jesteśmy otwarci na wszystkich, którym sprawy samorządu są bliskie. Jeśli chcą się realizować w tej strukturze, to bardzo proszę. Nikogo na siłę przyciągać nie będziemy, ale będzie nam miło współpracować.

Fedko dziwi się, że pretensje o powstanie nowego klubu mają przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej.

Pan Trzaskowski, niedawny kandydat na prezydenta RP tworzy struktury, które pozwalają się włączyć do pracy na rzecz samorządów ludzi, którzy niekoniecznie chcą być w partiach. Dlaczego atakuje nas za to samo Waldemar Sługocki?

Cała Rozmowa na 96 FM Kai Rostkowskiej na portalu wZielonej.pl. W programie też m.in. o ideach reaktywowanego niedawno Lubuskiego Trójmiasta.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X