ROZMOWA NA 96 FM:

Dyrektor Lubuskiego NFZ: Koronawirus? Jesteśmy przygotowani na dużo większe zagrożenie

Lubuskie białą plamą na koronawirusowej mapie kraju? Takie zdania słyszymy od dłuższego czasu, co nie zwalnia z tego, by być gotowym na większe zagrożenie związane z epidemią.

Taką gotowość podtrzymywał w Rozmowie na 96 FM Piotr Bromber. Dyrektor Lubuskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia był gościem Macieja Noskowicza.

Jesteśmy przygotowani na dużo większą skalę, jeśli chodzi o zagrożenie. Dysponujemy 440 łózkami, mamy 243 pokoje w izolatoriach. To tylko niektóre dane mówiące o skali przygotowań. W tej chwili dyskutujemy o procencie wykorzystanych łóżek, a nie o liczbie brakujących łóżek. To jest istotne i świadczy o słuszności podjętych działań.

Nasz gość podkreślił, że czas pandemii jeszcze bardziej uświadomił słuszność upowszechniania telemedycyny i korzystania ze służby zdrowia za pośrednictwem internetu i urządzeń elektronicznych.

Mamy e-recepty, e-zwolnienia, a przed nami e-skierowania. W tej chwili w naszym województwie udzielono kilkadziesiąt tysięcy teleporad. Udzielają ich lekarze rodzinni i lekarze specjaliści. Lekarze rodzinni również mogą wystawiać zlecenie na zaopatrzenie w sprzęt ortopedyczny.

Cała Rozmowa na 96 FM z Piotrem Bromberem dostępna jest w internecie.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00