ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Dumni z Zielonej? Powodów do tego jest mnóstwo!

Remont? Dlaczego się przedłuża? Inwestycja? Dlaczego teraz i w tym miejscu? Tych pytań i narzekań malkontentów w Zielonej Górze nie brakuje. W mieście pojawili się jednak ci, którzy chcą mówić o dobrych stronach miasta i cieszyć się z tego, co jest.

Dumni z Zielonej – to inicjatywa oddolna organizacji i stowarzyszeń, która ma wzmacniać pozytywny wizerunek miasta i pokazywać, że Zielona Góra jest idealna do życia. Wątpliwości, co do słuszności tego hasła nie ma radny Zbigniew Binek, który uważa, że zielonogórzanie powinni czuć się dumni z miejsca, w którym żyją.

Jest mnóstwo osób w Zielonej Górze, tzw. szarych Kowalskich, którzy chcą tutaj mieszkać. Oni są dumni z tej Zielonej Góry. Bardzo ciekawa inicjatywa. To, że Zielona Góra ma wielu zwolenników pokazuje, że odkrywamy coraz więcej rzeczy związanych z historią, chcemy się nimi dzielić. Gdy przyjmujemy gości, to próbujemy pokazać miejsca bardziej i mniej znane. Taka inicjatywa powinna być całkowicie pozytywnie odbierana.Zbigniew Binek, ekonomista UZ, radny Zielonej Razem

Radny myśli, żeby iść krok dalej i za jakiś czas ruszyć z kampanią promującą dzielnice. I tak na samochodzie mogłaby pojawić się naklejka #Dumni z Chynowa. Dodajmy, że akcja Dumni z Zielonej to także konkurs. Wystarczy zrobić zdjęcie, opublikować je w mediach społecznościowych i napisać, dlaczego jest się dumnym z Zielonej. Więcej informacji o tej inicjatywie na stronie dumnizzielonej.pl, a na portalu wZielonej.pl cała Rozmowa na 96 FM z radnym Zbigniewem Binkiem.

Rozmowa na 96 FM 14-08

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00