HOTLUBUSKIE:ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Dr Sławomir Kotylak: Loty do Turcji? Frekwencja bardzo wysoka

Powracają połączenia lotnicze z Babimostu do Turcji. Wczoraj z portu lotniczego wyruszył pierwszy wakacyjny kurs do tureckiej Antalyi. Dziś o lotach rozmawialiśmy z dr. Sławomirem Kotylakiem, radnym Koalicji Obywatelskiej i jednocześnie dyrektorem Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego.

Gościa „Rozmowy na 96 FM” zapytaliśmy o to, czy spodziewa się dużego, by nie powiedzieć, olbrzymiego zainteresowania.

Ja się nie spodziewam, ja to wiem, jaka jest frekwencja na najbliższe loty. Jest ona bardzo wysoka, wypełnione są samoloty do ostatniego miejsca. Lubuszanie korzystają z tego połączenia, ale także Wielkopolski. Wiemy, że ten kierunek się sprawdza, bo nie jest to pierwszy rok.

W tym roku liczba lotów do Turcji w porównaniu do roku poprzedniego została podwojona. Dokąd jeszcze polecimy? W grę wchodzi Chorwacja, Bułgaria i polskie morze. – Trwa procedura przetargowa – mówi Kotylak.

Przejawem tego są wszystkie te kierunki, na który ogłosiliśmy postępowanie. czyli na Bułgarię, Chowację oraz kierunek wakacyjny czyli polskie morze. Do Kołobrzegu jest dość blisko, ale Gdańsk – to jest pożądany kierunek.

Rozstrzygnięta została procedura przetargowa jeśli chodzi o loty do chorwackiej Rijeki, niebawem ma zostać ogłoszona ta informacja już oficjalnie. A w „Rozmowie na 96 FM” również o raporcie miejskim, najbliższej sesji i inwestycjach.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X