ROZMOWA NA 96 FM:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Dr Sławomir Kotylak: Apel? PiS patrzy na ręce prezydentowi Kubickiemu

W “Rozmowie na 96 FM” powracamy do wczorajszej sesji Rady Miasta i apelu radnych Platformy Obywatelskiej w sprawie wizyty Jarosława Kaczyńskiego w Zielonej Górze i kosztach, jakie w związku z tym poniosła policja. Apel nie przeszedł, nie osiągnięto quorum.

Podczas głosowania z sali obrad wyszła większość radnych „Zielonej Razem” i PiS-u. Dziś o tej sprawie rozmawialiśmy z dr Sławomirem Kotylakiem. Radny Platformy Obywatelskiej był gościem „Rozmowy na 96 FM” i był bardzo krytyczny wobec postawy prezydenta Janusza Kubickiego.

Prawo i Sprawiedliwość patrzy mu na ręce i go ocenia, w jaki sposób się zachowuje wobec partii rządzącej. Prezydent nadal optował za tym, aby nie dawać możliwości dyskusji. W Warszawie taki sygnał byłby niemile widziany, starał się więc zmarginalizować taką dyskusję, lub jej w ogóle nie prowadzić.

Kotylak dodał, że w całej sprawie i apelu chodziło o to, by pokazać, jak działa policja wobec takich wydarzeń jak przyjazd posła Kaczyńskiego.

Przede wszystkim chodzi o odpolitycznienie policji. Te działania miały znamiona czysto politycznego polecenia. Pan poseł Nitras zapytał w MSWIA ile kosztują takie spotkania posła Kaczyńskiego. To jest od 250 do 300 tysięcy złotych dla danej komendy.

Przypomnijmy, “Rozmowa na 96 FM” w Radiu Index od poniedziałku do piątku o godzinie 9.30.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00