ROZMOWA NA 96 FM:

„Dotacja podniesie nasz poziom”. Leszek Kania o rozbudowie Muzeum Ziemi Lubuskiej

18 milionów złotych to kwota, jaką wkrótce może otrzymać Muzeum Ziemi Lubuskiej. Instytucja stara się pozyskać środki, aby rozszerzyć i uatrakcyjnić swoją ofertę. O planach rozbudowy muzeum mówi jego dyrektor i zdobywca nagrody kulturalnej prezydenta miasta – Leszek Kania.

W tej chwili nasz wniosek aplikujący o dotację na rozbudowę muzeum jest w ministerstwie. O ile rzeczywiście udałoby nam się zdobyć 18 milionów, to instytucja diametralnie zmieni swoje oblicze, podnosząc poziom merytoryczny naszych ekspozycji. Takie wyzwania, jak stworzenie ekspozycji dotyczącej historii naszego miasta, historii Ziemi Lubuskiej z uwzględnieniem naszej obecności po 1945 roku, to jest ważna sprawa. W tej chwili w moim odczuciu nie jest dobrze prezentowana. Myślę tutaj o czasach. Dzisiaj środki technologiczne, możliwości są o wiele lepsze.

Dyrektor muzeum ma nadzieję, że dzięki rozbudowie uda się też wyeksponować sztukę współczesną. W zbiorach instytucji znajduje się m.in. 6 tysięcy obiektów z wystaw Złotego Grona. Obecnie nie są dostępne dla zwiedzających.

Muzeum Ziemi Lubuskiej bierze też aktywny udział w Winobraniu. Jednym z licznych wydarzeń jest promocja książki Igora Myszkiewicza. Zielonogórski plastyk zaprezentuje publikację na temat miasta, do której sam wykonał ilustracje.

Pełną rozmowę Tomasza Misiaka z Leszkiem Kanią możecie odsłuchać poniżej.

Rozmowa na 96 FM – Leszek Kania

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: