ROZMOWA NA 96 FM:

Do wakacji stanie siłownia w Parku Piastowskim

Zmieniają się okolice Wzgórz Piastowskich. Miejsce spacerów i wypoczynku nie tylko dla mieszkańców okolicznych bloków niebawem zyska siłownię pod chmurką.

Ostatnio zagospodarowana została druga polana w lesie. Tym razem jest to tzw. strefa chilloutu, w której na mieszkańców czekają leżaki. Polanę wyścielono nową trawą. Mówi Paweł Wysocki, radny Zielonej Razem, który dba o to miejsce wspólnie z leśnikiem miejskim.

Została rozłożona fajna, świeżutka trawa z rolki. Przyjęła się, a nie chcieliśmy siać, bo by powyrastało coś, co nie byłoby takie fajne, jak ta trawa. Opiekujemy się nią, jest podlewana dwa razy dziennie. Można przyjść z kocykiem, dzieciaki sobie po tej trawce biegają. Była fajnie położona, walcowana, pod spodem był nawóz. Postawiliśmy ponadto na tej polanie leżaczki. Paweł Wysocki, radny Zielonej Razem

Koszt inwestycji to ok. 40 tys. zł. To już druga zagospodarowana polana. Wcześniej w lesie pojawiło się miejsce do biesiadowania – tzw. polana ogniskowa. Pięknieje także sam Park Piastowski, w którym od niedawna jest fontanna, a niebawem pojawi się również siłownia pod chmurką. Założenie jest takie, by było to miejsce wielopokoleniowe.

Koło placu zabaw w Parku Piastowskim ma powstać do końca czerwca wielopokoleniowy park do ćwiczeń. Tam będzie siłownia pod chmurką i duża konstrukcja do street workoutu. Pojawią się nasadzenia miododajne, chcemy, żeby latały tam pszczoły, motyle. Chcemy, żeby była tam fajna atmosfera, żeby młodzież i starsi się integrowali.Paweł Wysocki, radny Zielonej Razem

Więcej o tym, co jeszcze zmienia się w Parku Piastowskim w całej Rozmowie na 96 FM, która na naszym portalu i na radiowym Facebooku. W audycji także m.in. o programie Parking 1000 plus i o działalności Pogromców Bazgrołów.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00