HOTROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Czy jest spór w Nowej Lewicy?

Czy w lubuskiej Nowej Lewicy jest konflikt między posłem Bogusławem Wontorem a posłanką dr Anitą Kucharską Dziedzic?  To pytanie powraca w kontekście rozmów o tym, kto jest dziś liderem lubuskiej Nowej Lewicy.

O przywództwie w tym ugrupowaniu rozmawialiśmy dziś z panią poseł, która była gościem programu „Rozmowa na 96 FM”. Spór miał bowiem miejsce już podczas ostatnich wyborów i „jedynkę” na liście wyborczej.

Pytają dziennikarze, a wiadomo, że są walki frakcyjne i są one medialne ciekawe. Walka o jedynkę? Nie przypominam sobie, bym w ogólnie ten temat podejmowała z panem posłem Wontorem.

Przypomnijmy, niespełna dwa tygodnie temu odbył się kongres, podczas którego delegaci mieli wybrać współprzewodniczących. Zdaniem Kucharskiej Dziedzic – doszło do naruszenia statusu. – Będę wnioskować o jego unieważnienie – mówił nasz gość.

Prawie w całej Polsce się to udaje i nadal się będzie udawało. Te decyzje nie zapadają w rozmowach. Bo to nie są decyzje jednostkowe. A drugi kongres? Musi się odbyć na zasadach ustalonych w statucie na poziomie kraju i uwzgledniający pełen parytet.

“Rozmowa na 96 FM” od poniedziałku do piątku o godzinie 9.30.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: