ROZMOWA NA 96 FM:

Czy będą wyższe ekrany na Osiedlu Pomorskim?

Co słychać? Mieszkańcy wieżowca na Osiedlu Pomorskim 1 powiedzą, że trasę S3. W ubiegłym roku protestowali przeciwko zbyt niskim ekranom dźwiękochłonnym, które nie zmniejszają hałasu dobiegającego z drogi. Czy doczekają się wyższych ekranów, a może na tym odcinku pojawi się tunel?

Sprawie od początku przygląda się Jacek Budziński. Szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości tuż po rozpoczęciu budowy drugiej nitki S3 apelował, że dotychczasowe ekrany dźwiękochłonne nie wystarczą. Prowadzone pomiary miały przynieść odpowiedź na pytanie, czy hałas jest zbyt duży.

Ponoć już kończą się te pomiary. One wskażą, w którym miejscu przebiegu drogi S3, wzdłuż Osiedla Pomorskiego, trzeba będzie te ekrany podwyższyć, bo przekroczone są normy hałasu. O tym, że trzeba będzie je podwyższyć, jestem przekonany. Ja tam mieszkam, ja tam żyję. Ja słyszę ten hałas w środku osiedla. Szkoda tylko publicznych pieniędzy, bo stare ekrany trzeba będzie wyburzyć. Można było to zrobić z głową i od razu zbudować wyższe.Jacek Budziński

Radny liczy, że wyższe ekrany w końcu pojawią się przy drodze, choć nie ma wątpliwości. Trzeba będzie jeszcze na nie trochę poczekać.

Tam najbardziej przydałby się tunel od jednego wiaduktu, prowadzącego na Osiedle Pomorskie, do drugiego, który prowadzi na Raculkę, ale pewnie koszty spowodują, że ten pomysł nie znajdzie akceptacji. Sukcesem będzie, jak GDDKiA zleci wykonanie wyższych ekranów, ale tu musimy się liczyć z perspektywą roku albo dwóch.Jacek Budziński

W Rozmowie na 96 FM także m.in. o lokalizacji nowego schroniska dla zwierząt, jak również o budowie pomnika ks. Kazimierza Michalskiego.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: