ROZMOWA NA 96 FM:

Czeszyk: jak najmniej aut w centrum

– Sam grzeszę, ale jak byłoby drożej, to wiele osób się zastanowi i ja również – mówi o parkowaniu w centrum Filip Czeszyk, radny Zielonej Razem.

Ile powinna kosztować godzina parkowania w ścisłym centrum? Obecnie opłata wynosi 2 zł i niebawem ma się to zmienić. Nad tematem pochylają się miejscy radni, którzy rozważają wydłużenie strefy płatnego pakowania w czasie i przestrzeni tak , by usprawnić ruchu w śródmieściu. Zwolennikiem zmian jest Filip Czeszyk.

Jestem w ogóle gorącym zwolennikiem tego, żeby wyprowadzić ruch kołowy z centrum. To centrum jak najbardziej rozszerzyć dla ruchu pieszego, rowerowego czy “hulajnogowego”. Jak zwał, tak zwał, ale myślę, że to jest dobry pomysł, żeby strefa była wydłużona w czasie i żeby opłaty były podniesione. Ma to zniechęcić ludzi do przyjeżdżania autami do centrum. Sam grzeszę i jeżdżę. Pewnie, gdyby to było droższe, to wiele osób się zastanowi. Ja równieżFilip Czeszyk, radny Zielonej Razem
.

O propozycjach zmian mówił także radny Filip Gryko. Więcej na ten temat poczytacie na portalu wZielonej.pl. Rozmowa na 96 FM z Filipem Czeszykiem do zobaczenia na Facebooku.

Strefa płatnego parkowania. Większa i droższa?

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: