HOTLUBUSKIE:ROZMOWA NA 96 FM:

Czesław Fiedorowicz mediatorem. “Najwięcej zależy od gotowości porozumienia”

Jak pogodzić zwaśnione strony sejmiku województwa lubuskiego? To pytanie usłyszał dziś w Rozmowie na 96 FM Czesław Fiedorowicz. Polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego, w przeszłości m.in. przewodniczący sejmiku i parlamentarzysta ma wejść w rolę mediatora.

Jestem obiektywnym uczestnikiem życia publicznego, czego dowiodłem w przeszłości – mówił Czesław Fiedorowicz. Podkreślił, że nie szuka dla siebie posady, tylko będzie starał się zachęcić do stworzenia porozumienia.

Wydaje mi się, że wiele wynika z osobistych “ansów”. Kiedy próbuję zrozumieć konflikt szefa SLD z prezydentem Kubickim, to nie jestem w stanie tego pojąć. Wygląda na to, że Bogusław Wontor obraził się na prezydenta i w związku z tym stał się jego solennym wrogiem. Wrogość tego rodzaju nie może być sposobem rozwiązywania problemów.

Polityk w przeszłości pełnił już rolę mediatora. Jak takie rozmowy wyglądają?

Najwięcej zależy od gotowości porozumienia. Od odrzucenia uprzedzeń i niechęci własnych. Od tego, na ile nie będziemy wracać do przeszłości. Mediacje mają służyć jutru. Wydaje mi się, że rolą mediatora jest zareagować wówczas, gdy ktoś używa argumentów, które burzą porządek, którego istotą ma być porozumienie.

Fiedorowicz uważa, że mediacje dojdą do skutku. Mają się odbyć na Uniwersytecie Zielonogórskim. – Trzy kluby zgłosiły się same. Będę zapraszał Koalicję Obywatelską i SLD – dodał mediator, z którym cała Rozmowa na 96 FM na wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: