ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Co z miejskim monitoringiem?

 – Goniliśmy króliczka i w końcu został złapany – tak o monitoringu miejskim mówi Wiesław Kuchta, radny Zielonej Razem i przewodniczący Komisji Praworządności i Porządku Publicznego.

Jak wygląda system, który będzie dbał o bezpieczeństwo zielonogórzan i jak wyglądają ostatnie prace przy zielonogórskim monitoringu? O tym w Radiu Index informował Wiesław Kuchta.

Kamery, które były w projekcie wiszą. Centrum też już zostało uruchomione. Projekt się realizuje. Na dzisiaj zaplanowano 53 kamery, które już w zasadzie wiszą i częściowo nagrywają. Kamery są czteroobrazowe.Wiesław Kuchta

Co w praktyce zwiększa czterokrotnie zasięg tych 53 pracujących kamer. Możliwości tego systemu są ogromne.

Rozpoznawanie twarzy, monitorowanie tablic rejestracyjnych, obserwowanie autobusów, parkingów i miejsc parkingowych. Są technologie, które są bardzo do przodu.Wiesław Kuchta

System może być nadal rozbudowywany. Monitorowane będą też powstające inwestycje lub rewitalizowane miejsca, takie jak rondo w Raculi, czy Dolina Gęśnika. Kamery pojawią się też w miejscach wskazanych przez policję, które uchodzą za niebezpieczne.

Rozmowa na 96 FM 30-05

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: