ROZMOWA NA 96 FM:

Co trapi gastronomów deptaka? O to dopytuje radny Kasza

Rafał Kasza, radny Zielonej Razem zapowiadał wsparcie dla przedsiębiorców, którzy działają na zielonogórskiej starówce. W planie było spotkanie, na którym miało zostać wypracowane wspólne stanowisko gastronomów, co do ożywiania deptaka. Przedsiębiorcy mówili na nim, z jakimi zmagają się problemami, prowadząc swoje biznesy w sercu miasta.

Mają one podłoże finansowe. Dotyczą m.in. tego, że na czas Winobrania są inne, wyższe opłaty za miejsca gastronomii.

Ten okres Winobrania jest wyłączony z opłaty z Urzędu Miasta. Na ten czas jest opłata z Centrum Biznesu, która jest zupełnie inna. Było najwięcej zapytań, czy jest szansa, żeby to zmienić. Z tego, co się zorientowałem, na ten moment nie ma takiej szansy. Pytania padały też o imprezy, które mogłyby się odbywać na deptaku.Rafał Kasza, radny Zielonej Razem

Kasza chciałby być łącznikiem między magistratem, a przedsiębiorcami, którzy działają na deptaku. Rozważane jest m.in. powołanie stowarzyszenia, które pozwalałoby tworzyć wspólne kulturalne wydarzenia na starówce.

Myślałem też o mobilnej scenie. W jeden weekend mogłaby być przy ratuszu, a w kolejny byłaby zupełnie w innym miejscu. To są moje pomysły i na pewno nie odpuszczę. Impreza sportowa, która odbędzie się za miesiąc będzie właśnie na deptaku.Rafał Kasza, radny Zielonej Razem

Ekstremalny bieg z przeszkodami na deptaku odbędzie się w ostatni weekend lipca. Więcej o tym na portalu wZielonej.pl i na radiowym Facebooku w całej Rozmowie na 96 FM z Rafałem Kaszą.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X