ROZMOWA NA 96 FM:

Co łączy Wioletę Haręźlak z rajdem… Dakar? W niedzielę rajd 4×4 dla WOŚP

Prawie 100 załóg pojawi się na rajdzie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To impreza o charakterze turystycznym, a więc nie będzie wyścigu. Tak, by w trakcie przejazdu przeprowadzić też licytacje.

Bo liczy się przede wszystkim cel, a tym jest wsparcie fundacji WOŚP. Pojazdy o różnej masie i mocy zjadą się w niedzielny poranek przed Palmiarnię Zielonogórską, skąd ok. 9:00 wyruszą w liczącą ok. 100 km trasę.

Docelowo trasa prowadzi do Gostchorza. Tam łączymy się z inną ekipą, która u siebie pod Krosnem Odrzańskim robi swoją imprezę terenową. To impreza ściśle przeprawowa. Tam już będzie las, górki, błoto. Trafiamy do nich, ale jedziemy dalej trasą, która ma 85 km. Tych szutrów, błota będzie ogrom.Michał Rządzki, organizator rajdu

Trasa jest zróżnicowana, podobnie jak pojazdy, które się na niej pojawią. Załogą nr 1 będzie Wioleta Haręźlak, dyrektor Departamentu Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miasta oraz Łukasz Porycki, wicemarszałek województwa lubuskiego.

Dostaną od naszego partnera najnowszego Wranglera, pokonają te same przeszkody, te same odcinki. Pani Wioleta jeździ z nami od kilku lat. Kiedyś nawet startowała u nas profesjonalnym samochodem rajdowym, Nissanem Navarą, specjalnie przygotowanym do rajdów, spełniającym normy FIA. Co ciekawe, ten samochód, dokładnie ten sam, pojechał później na Dakar.Michał Rządzki, organizator rajdu

Turystyczny Rajd 4×4 dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zielonej Górze odbędzie się już po raz szósty. Więcej o nim w Rozmowie na 96 FM.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: