ROZMOWA NA 96 FM:

Na Chmielnej może być jeszcze ładniej!

Piknik 4 Żywiołów na Chmielnej – to kolejna impreza szykowana dla mieszkańców os. Braniborskiego i okolic. 13 maja być artystycznie, twórczo, a dzięki temu jeszcze piękniej.

Od listopada ubiegłego roku mieszkańcy Chmielnej i okolic cieszą się rodzinnym, wielopokoleniowym sportowiskiem. Inicjatywa zintegrowała mieszkańców, którzy mają już kolejne pomysły. O Pikniku 4 Żywiołów, który w sobotę 13 maja odbędzie się na ulicy Chmielnej mówił w Rozmowie na 96 FM Radosław Brodzik. Będzie m.in. bieg dla dzieci.

Będzie można dwie godziny zapisać się. Tam są kategorie do 15. roku życia. Po biegu przechodzimy na warsztaty. Przyjedzie pan Jakub Bitka. Będą przygotowane plansze, będzie można 4 żywioły zaprojektować. Jest zamysł artystów, ale myślę, że dzieciaki dołożą coś swojego – mówił w Rozmowie na 96 FM Brodzik.

To miejsce ma jeszcze ogromny potencjał, a społeczne zaangażowanie mieszkańców warto jest wykorzystać.

Ci mieszkańcy są wspaniałymi ludźmi, bo dbają o ten plac, to rodzinne sportowisko, które mają i dalej chcą uczestniczyć. Pan prezydent Lesicki mówił o pewnej idei, żeby tam jeszcze dołożyć dwa aspekty związane z tym parkiem na drodze do cmentarza, z tyłu za Chmielną. Jest pomysł, żeby zobaczyć, czy jest możliwość ulokowania parku spokoju. Miejsce, gdzie można się wyciszyć. To świetnie wpisuje się w ten dom kombatanta. Dodatkowo jest taka przestrzeń ekologiczna, edukacyjna dla dzieci. Ten projekt wokół tych lasów można by ulokować – uważa Brodzik.

Cała Rozmowa na 96 FM do wysłuchania poniżej.

 

Rozmowa na 96 FM 24-04

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: