ROZMOWA NA 96 FM:

Charytatywny Bieg Dobrych Mikołajów z atrakcjami nie tylko dla biegaczy

Mikołaje znów pobiegną! 300 dorosłych i 150 dzieci wystartuje w Charytatywnym Biegu Dobrych Mikołajów. Impreza odbędzie 9 grudnia na osiedlu Pomorskim.

Zapisy na bieg są już zamknięte, ale Radosław Brodzik ze stowarzyszenia Zielona Góro Zacznij Biegać zachęca, do wzięcia udziału w imprezie nie tylko biegaczy. Atrakcje będą czekać w Zespole Edukacyjnym nr 3.

Całość takich fajnych warsztatów, kiermaszu, pokazów, atrakcji, przenosimy do środka, do sali gimnastycznej. Tam są dwie sale. Serdeczne zapraszamy całymi rodzinami. Może ze spaceru, z kościoła. To się wiąże ze świętami, będą przepiękne ozdoby. Wszystko w szczytnym celu, a więc podwójna motywacja.Radosław Brodzik

Impreza zaczyna się o 10:30, dzieci na różnych dystansach pobiegną o 11:00, zaś bieg główny rozpocznie się w południe i będzie się odbywać na dystansie 6 km. Dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz dzieci i młodzieży ze Świetlicy Socjoterapeutycznej “Karuzela”, będącej pod opieką Stowarzyszenia Twórczych Aktywnych Rodziców “STAR”.

W tym roku to organizacja wypoczynku. Nie mają łatwo w życiu. Są szkalowane, niestety muszę to powiedzieć. Jeszcze niektórzy dorośli boją się autyzmu, bo mówią, że to choroba, którą można się zarazić. Nie mogłem uwierzyć. A te dzieciaki są wspaniałe, radosne, ufne, wyczuwają zainteresowanie i pewne określone emocje, które są w nas.Radosław Brodzik

To ostatnia biegowa impreza w tym roku w Zielonej Górze. Kolejna już w 2019 roku i będzie to bieg w ramach akcji „Policz się z cukrzycą” przy okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Więcej o tym wydarzeniu w całej Rozmowie na 96 FM z Radosławem Brodzikiem, która jest poniżej.

Rozmowa na 96 FM 27-11

Zobacz więcej
Back to top button
X