ROZMOWA NA 96 FM:

Budziński o X-Demonie: musi tam być bardziej profesjonalna ochrona [WIDEO z monitoringu]

X-Demon z koncesją na sprzedaż alkoholu czy bez? Wracamy do sprawy, którą od ubiegłego tygodnia, żyje opinia publiczna w Zielonej Górze. O zdanie mieszkańców pytał już na Facebooku prezydent Janusz Kubicki, do którego z wnioskiem o cofnięcie zgody na sprzedaż alkoholu wystąpiła policja.

Czas na kolejny komentarz. Tym razem głos zabrał Jacek Budziński. Radny Prawa i Sprawiedliwości żałuje, że nie ma już komisariatu policji na deptaku. Pomóc mogą stałe patrole w godzinach od 22:00 do 6:00 w okolicy X-Demona. – Możemy poczekać i zobaczymy, co się stanie – mówi radny PiS.

Jeżeli by to zadziałało, rozważałbym zastanowienie się. To jest jak prohibicją w Stanach Zjednoczonych, jeżeli zabiorą koncesję, to ludzie, za przeproszeniem, nawalą się wcześniej i pójdą na dyskotekę już gotowi, co oznaczałoby pewnie koniec tej dyskoteki. Może po jakimś czasie pojawiłaby się nowa firma, która zwróciłaby się o nową koncesję, bo to miejsce jest bardzo atrakcyjne.Jacek Budziński

Budziński przypomina, że miasto przekazuje pieniądze na dodatkowe patrole. To kwota w wysokości 200 tys. zł, która w większości pochłaniana jest przez weekendową pracę policjantów. Inna sprawa, że funkcjonariusze nie mają tylko za zadanie pilnować w mieście X-Demona.

Pamiętamy dyskusję na temat ochrony w zielonogórskich klubach. To powinna bardzo prosta rozmowa z właścicielami. Panowie, zróbcie coś od siebie, a nie oczekujcie, że miasto załatwi za was wszystkie problemy. Miejmy ten posterunek stały, niech sytuacja się uspokoi, niech ci, co robią zadymy wiedzą, że policja tam jest. To też jednak kamyczek do ogródka właścicieli. Musi być po prostu bardziej profesjonalna ochrona. Taka, która zapobiega i działa prewencyjnie.Jacek Budziński

Z pewnością pomoże też nowy miejski monitoring. Niebawem rozpocznie się montaż kamer. System ma zacząć działać w maju.

Rozmowa na 96 FM 06-02

Poniżej znajdziecie zapis z monitoringu klubu X-Demon z bójki, która miała miejsce w styczniu. Właśnie po niej zaczęto mówić o zakazie sprzedaży alkoholu w dyskotece.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: