HOTROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Budżet Obywatelski 2021. Zweryfikowano 26 z 68 projektów

Zakończył się etap weryfikacji zadań zgłoszonych do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. O trwającej edycji mówił w Rozmowie na 96 FM Piotr Dubicki, pełnomocnik prezydenta miasta ds. konsultacji społecznych.

Zielonogórzanie zgłosili 68 projektów, które zostały poddane ocenie formalnej i merytorycznej. Weryfikację dotychczas przeszło 26 projektów.

Nie jest to ostateczna decyzja. Jest to ocena zespołu, który oceniał wnioski, czyli urzędników, jak również komisji ds. budżetu obywatelskiego i konsultacji społecznych. Wnioskodawcy mają pełne prawo, żeby odwołać się od tej decyzji. Co więcej, my w komentarzu dokładnie opisywaliśmy, co jest niemożliwe do zrealizowania.

Prawo do odwołania przysługuje do piątku, 21 maja. Jakie błędy najczęściej popełniono?

Było to kryterium czasowe. Jeżeli inwestycja była duża, wymagała obszernej dokumentacji projektowej, to niestety, w te 6 miesięcy żaden departament nie jest w stanie wykonać tej inwestycji. Tak naprawdę to jeszcze czas na dokumentację, a gdzie jeszcze przetargi i zapytania ofertowe oraz sama realizacja. Z tego względu właśnie najwięcej zadań oceniono negatywnie.

Odwołanie należy dostarczyć osobiście do Urzędu Miasta Zielona Góra przy ulicy Podgórnej 22 lub wysłać jego skan na adres mailowy: bo@um.zielona-gora.pl. Listę zweryfikowanych zadań publikujemy poniżej:

Download (XLSX, 54KB)

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: