ROZMOWA NA 96 FM:

Brakuje dróg i mostów w Lubuskiem. Ciemnoczołowski: „gdzie są priorytety?”

Mamy kryzys na rynku budowlanym. Brakuje rąk do pracy, a często koszty inwestycji są wyższe, niż zakładały gminy czy miasta. O zagrożeniach związanych z tym problemem mówił gość Rozmowy na 96 FM.

Mała liczba pracowników czy większe oczekiwania finansowe opóźniają zaś realizację zadań i da się to zauważyć w całym kraju. Sebastian Ciemnoczołowski twierdzi, że to może skończyć się źle. Wiele inwestycji jest bowiem dofinansowanych z Unii Europejskiej, a przez opóźnienia Polska może nie zdążyć wydać unijnych środków. Przykładowo pieniądze z aktualnego Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego muszą być wykorzystane do 2020 roku.

Jest też kłopot z rozdzieleniem środków na inwestycje. W Lubuskiem da się go zauważyć w przypadku  budowy dróg i mostów. Zdaniem Ciemnoczołowskiego za to, że nie ma ich w regionie zbyt wiele, są odpowiedzialne władze centralne.

Nie chcę za bardzo histerycznie wracać do pewnych rzeczy, ale za czasów rządów PO i PSL-u wybudowaliśmy drogę S3 i autostradę A2, na którą ludzie czekali tyle lat. Wyremontowanych zostało wiele dróg krajowych. Brakuje cały czas inwestycji mostowych – w Kostrzynie, Krośnie Odrzańskim. Brakuje kilku obwodnic miast. Ale te zasadnicze problemy komunikacyjne – mówię o drogach krajowych – zostały rozwiązane. A co dzisiaj się dzieje na drogach krajowych? Pan premier Morawiecki mówił o 22 mostach, w tym chyba trzech w województwie. Jeden jest na Odrze, chyba w Brodach, a już w Krośnie Odrzańskim, które jest miastem powiatowym – nie ma. Gdzie są jakieś priorytety?Sebastian Ciemnoczołowski

W całej rozmowie z Sebastianem Ciemnoczołowskim – również temat sondażu o Prawie i Sprawiedliwości oraz rządowych programach „Rodzina 500+” i „Dobry Start”.

Rozmowa na 96 FM – Sebastian Ciemnoczołowski

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: