ROZMOWA NA 96 FM:

Brachmański o moście w Cigacicach: zbudujmy nowy!

– Dałem sobie most ukrasć. Trzy lata temu jako jedyny na co drugiej sesji dopytywałem o to. Wtedy wszyscy się śmiali – mówi o moście w Cigacicach Andrzej Brachmański, radny Zielonej Razem, jednocześnie ciesząc się, że most zostanie wyremontowany, o co zabiegał mocno Jerzy Materna.

Parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości skutecznie powalczył o rządową dotację na remont. Brachmański zwraca jednak uwagę – ta inwestycja, to będzie duże wyzwanie.

W moim przekonaniu, żeby ten most dobrze wyremontować, to go trzeba zamknąć. Jak go się zamknie, to zwłaszcza dla rolników będzie problem. Mieszkańcy będą narzekać, ale dookoła pojadą, a rolnik z maszynami drogą S3 nie pojedzie. Pamiętam poprzedni remont mostu, w połowie lat 80′. Wtedy zrobiono to tak, że obok zbudowano most tymczasowy. Tym mostem przez rok czy dwa się jeździło.Andrzej Brachmański, radny Zielonej Razem

Radny Zielonej Razem poszedłby krok dalej i obok starego mostu wybudował zupełnie nowy. Dawną konstrukcję jako zabytek pozostawił pieszym i rowerzystom.

Gdybym ja miał decydować, to stary most bym zakonserwował i pozostawił w formie trwałego zabytku. Obok wybudowałbym nowoczesny most od nowa. Tym bardziej, że tam jest na to miejsce. Widzę, że myślenia perspektywicznego specjalnie nie ma, a to byłoby najlepsze. Obok nowy most, a ten most w formie trwałego zbytku dla pieszych, dla rowerzystów, do oglądania, chwalenia się. To byłoby najlepsze rozwiązanie. Czy na to pójdziemy? Jeszcze trochę czasu jest.Andrzej Brachmański, radny Zielonej Razem

Jutro radni o moście w Cigacicach będą rozmawiać na nadzwyczajnej sesji w ratuszu. Chodzi przede wszystkim o przekazanie 3 mln zł na wkład własny na remont. Dotacja rządowa wynosi 12 mln zł.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: