ROZMOWA NA 96 FM:

Bogusław Wontor o wyborach prezydenckich

– W wyborach powinno się wziąć udział – stwierdził na naszej antenie Bogusław Wontor. Poseł Lewicy mówił w Rozmowie na 96 FM, że bojkot zbliżających się wyborów prezydenckich, to jak oddanie walkowera.

Parlamentarzysta zaznaczył jednak na naszej antenie, że wybory w czasie epidemii nie powinny się odbyć.

Jest mnóstwo argumentów na nie. To jest prawda, tylko tyle, że rezygnowanie z oddania głosu, to praktycznie oddajemy walkowerem zwycięstwo kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości, a myślę, że tym wyborcom, którzy chcą bojkotować, nie o to przecież chodzi.

Poseł Lewicy dodał, że rząd powinien wprowadzić stan klęski żywiołowej, a nie robi tego ze względu na zbliżające się wybory.

Ten stan klęski żywiołowej praktycznie rozwiązuje kwestię związaną z wyborami. Uważamy, że tych wyborów nie powinno być, dla ludzi to jest ogromne niebezpieczeństwo. Wybory w Bawarii, na które się rząd powołuje tak chętnie, pokazały, że dwukrotnie wzrosła po nich liczba zachorowań.

Wontor stwierdził, że w razie stanu wyjątkowego byłaby jeszcze większa konieczność wspierania poszkodowanych finansowo przez epidemię. Postawę rządu w tym zakresie określił mianem stwarzania pozorów.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: