ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Bocheński: łączmy się, a nie dzielmy, od tego zaczyna prezydent Kubicki

Nowa rada miasta od wczoraj oficjalnie działa. Od wczoraj też kolejną kadencję formalnie rządzi prezydent Janusz Kubicki. Gospodarz miasta zaproponował, aby podzielić stanowisko przewodniczącego rady na trzy kluby.

I tak wczoraj jako pierwszy zaprzysiężony na to stanowisko został Piotr Barczak z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Pomysł komentował w Rozmowie na 96 FM Andrzej Bocheński, radny prezydenckiego klubu, wybrany na kolejną kadencję.

Pan prezydent zaproponował klubom w radzie taką formułę, żeby te pięć lat podzielić na trzy, czyli na 20 miesięcy. To jest proste nawiązanie do słów, z którymi występował w czasie kampanii: łączmy się, miasto nie ma barw politycznych. Różnie to było odbierane, a tutaj proszę bardzo. Prezydent od tego zaczyna – łączmy się, a nie dzielmy.Andrzej Bocheński

Przed radnymi od razu sporo pracy, z budżetem włącznie. Pojawiła się także propozycja, aby na progu nowej kadencji sformułować swoistą mapę potrzeb zielonogórzan, która w najbliższych pięciu latach będzie realizowana.

Ja jestem zwolennikiem, żeby wpisać tyle, ile na pewno zrobimy. A wszystko, co ponadto zrobimy, będzie bonusem. Liczę, że radni to podpiszą, chociaż nie. Najpierw zgłoszą propozycje, a potem będą negocjować.Andrzej Bocheński

Dodajmy jeszcze, że kolejnego przewodniczącego wskaże Koalicja Obywatelska, a na końcu klub radnych prezydenta.

Rozmowa na 96 FM 21-11

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X