ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Biegacze wygrali z ASF-em!

Dystans zostaje, ale zmienia się trasa. 5 km będzie liczyć jak zwykle bieg “Policz się z cukrzycą”, który odbędzie się przy okazji 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już 14. edycja imprezy.

I jak przyznają inicjatorzy, najtrudniejsza w organizacji. Wszystko przez ASF i obowiązujący zakaz wstępu do lasu.

Ogromnie dziękuję wszystkim, nie jestem w stanie wymienić wszystkich instytucji, które nam podały rękę i bardzo pomogły. Musieliśmy pokonać zupełnie inne ograniczenia niż wcześniej. Proszę bardzo biegaczy, by uważali na siebie, bo pobiegną w innych warunkach. Biegnijcie ostrożnie! Nie popychajcie się! Nie jest to trasa naszych marzeń, ale mamy to, co mamy i naprawdę dołożyliśmy wszelkich starań, żeby to się udało. Najważniejsze jest to, że biegniecie i pomagacie, a wasze gorące serca pomogą tym kobietom.Radosław Brodzik, Sztab WOŚP Zielona Góra

Dochód z imprezy, przypomnijmy, zostanie przeznaczony na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży. Biegacze wystartują spod hali lekkoatletyczno-tenisowej, ale pobiegną nie do lasu, a na stadion.

Zgłosiły się do nas zespoły muzyczne, które postanowiły w ramach WOŚP-u wesprzeć biegaczy. Będziecie drodzy państwo biegali w rytm muzyki! Będzie grupa hip-hopowa, będzie grupa, która zagra fajny kawałek rocka. Będzie też DJ, która pogra fajną, energetyczną muzykę. Myślę, że te 10 okrążeń na stadionie upłynie państwu błyskawicznie.Radosław Brodzik, Sztab WOŚP Zielona Góra

Organizatorzy apelują, aby w miarę możliwości pakiety startowe odebrać już w sobotę, w biurze zawodów przy ul. Moniuszki 39, w godzinach 10:00-14:00. Niedzielny bieg wystartuje w południe, godzinę wcześniej otwarte będzie Miasteczko Zdrowia. Więcej o nim w całej Rozmowie na 96 FM, która do zobaczenia na Facebooku i na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
X