HOTROZMOWA NA 96 FM:

Bezpieczne wakacje. Rzecznik strażaków: wystrzegajmy się alkoholu nad wodą

Trwają wakacje. Służby apelują, aby wypoczywać rozważnie. Niewskazanym towarzyszem podczas wypoczynku nad wodą jest alkohol.

Zwracał na to uwagę w dzisiejszej Rozmowie na 96 FM st. kpt. Arkadiusz Kaniak, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze.

Alkohol, to jest coś, na co powinniśmy zwrócić uwagę. Jeżeli mówimy tutaj o zatonięciach, od początku roku w regionie strażacy wyjeżdżali 40 razy do zatonięć, zawsze towarzyszył alkohol. Jeżeli widzimy, że ktoś np. w takim miejscu, jak Dzika Ochla, gdzie jest zakaz kąpieli, spożywa alkohol i wchodzi do wody, to spróbujmy taką osobę zatrzymać.

Do tragedii doszło w miniony weekend na tzw. Dzikiej Ochli, gdzie utopił się mężczyzna. Wcześniej też pomocy potrzebowała topiąca się w tym miejscu kobieta. Kaniak apelował na naszej antenie: – wybierajmy bezpieczne kąpieliska.

Wybierajmy, nawet jeśli to jest dzikie miejsce wypoczynku, miejsce takie, gdzie jest plaża, gdzie jest łagodne zejście. Zanurzajmy się powoli, zaczynajmy od stóp, schładzajmy stopniowo organizm. Tutaj też, oprócz alkoholu, niebezpieczeństwem może być tzw. szok termiczny. Towarzyszy osobom rozgrzanym, które wskakują do zimnej wody.

Cała Rozmowa na 96 FM do zobaczenia na wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: