HOTROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

To już pewne! Będzie woonerf na Kupieckiej

Jest porozumienie z wojewódzką konserwator zabytków dotyczące koncepcji woonerfu przy ul. Kupieckiej – taką informację przekazał dziś w Rozmowie na 96 FM Filip Gryko.

Przypomnijmy, woonerf ma powstać na odcinku ulicy Kupieckiej, od skrzyżowania z Podgórną i Drzewną do przecięcia Ciesielskiej z Placem Matejki. – W osiągnięciu porozumienia pomogła nam wicewojewoda Olimpia Tomczyk-Iwko – mówił radny Zielonej Razem w Radiu Index.

Porozumienie polega na tym, że ulica będzie całkowicie na płasko, żadnych krawężników, chodników, “kocich łbów”. Będzie meandrowanie ruchu, żeby samochód nie mógł jechać na wprost. Pani konserwator chciała, żeby na nawierzchni były innym kolorem wyznaczone krawężniki, żeby ktoś z przechodniów mógł zobaczyć, którędy biegnie ta historyczna ulica Kupiecka.

Jak będzie wyglądać to miejsce po nowemu? Znikną miejsca parkingowe. – Nowy parking będzie za kamienicami – mówi F. Gryko.

Zostaną tylko trzy miejsca, w tym dwa dla inwalidów i jedno dla zaopatrzenia. Obok jest jednak ogłoszony przetarg przez ZWiK, dosłownie za kamienicami, na realizację 24 miejsc postojowych. To będzie gotowe najprawdopodobniej jeszcze przed woonerfem.

Lada chwila rozpoczną się prace projektowe. Magistrat chce, aby przetarg został ogłoszony na wiosnę przyszłego roku.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X