HOTROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Będzie podwyżka za wodę od 3 stycznia!

Czy w Zielonej Górze będziemy płacić więcej za wodę i ścieki? Tak, już od 3 stycznia przyszłego roku będzie 3-procentowa podwyżka. Dziś w „Rozmowie na 96 FM” gościliśmy prezesa Zielonogórskich Wodociągów i Kanalizacji Krzysztofa Witkowskiego.

Nasz gość pytany był przez nas o podwyżki. Jak się okazuje, będą one miały miejsce w najbliższym czasie.

To, co mamy zatwierdzone przez “Wody Polskie”, to ok. 3 procent na wodę i ścieżki łącznie. To są groszowe sprawy. Dziś za wodę i ścieki płacimy 13 złotych i 19 groszy. Przeciętna rodzina zużywa miesięcznie na osobę 2,7 m3, więc jedna osoba średnio ok. 90 litrów. Koszt w skali miesiąca wychodzi jakieś 150 złotych na miesiąc.

Po podwyżce łącznie cała czteroosobowa rodzina zapłaci około 10 złotych więcej. Koszty spółki są  – jak dodaje Witkowski – bardzo wysokie z uwagi na inflację i zużycie prądu tak więc te podwyżki w późniejszym czasie mogą być jeszcze wyższe. Wodociągi mają wprawdzie trzyletnią taryfę, ale może ona ulec zmianie.

Niestety, dziś widzimy, że koszty są znacznie wyższe. Zobaczymy, co przyniesie kolejny okres. Mamy w tej chwili taryfę na trzy lata. Jesteśmy przed złożeniem wniosku o skrócenie taryfy, Na razie “Wody Polskie” odrzucają i nie przejmują takich wniosków.

“Rozmowa na 96 FM” od poniedziałku do piątku o godzinie 9.30.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X