ROZMOWA NA 96 FM:

Nie będzie parkingu w Parku Braniborskim? Dąbrowski: „dziwi decyzja wojewody”

Sporów o parkingi w Zielonej Górze ciąg dalszy. Wojewoda Władysław Dajczak unieważnił uchwałę rady miasta, która dotyczy budowy miejsc postojowych na terenie Parku Braniborskiego. Wcześniej przeciwni inwestycji byli też mieszkańcy pobliskiego osiedla.

Wojewoda zwrócił uwagę na błędy w uchwale. Park Braniborski jest zespołem przyrodniczo-krajobrazowym, więc aby wybudować tam parking, należy wyłączyć jego część z obszaru chronionego. Najpierw trzeba udowodnić, że wynika to z „konieczności realizacji inwestycji celu publicznego” i nie ma alternatywnych rozwiązań. Jak zauważa wojewoda, w uchwale nie spełniono tych dwóch warunków jednocześnie. Nie znaleziono mianowicie innego wyjścia, niż wycinka drzew w parku.

Sprawę skomentował Arkadiusz Dąbrowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego:

Zdziwiłem się, powiem szczerze. Dlatego, że nie sądziłem, że wojewoda będzie tak mocno ingerował w sprawy Zielonej Góry. Wiadomo, jest dualizm władzy w województwie – marszałek ma siedzibę w Zielonej Górze, wojewoda jest w Gorzowie. Dziwię się po prostu, że wojewoda ingeruje w tak przyziemne sprawy miasta. Myślę, że to są rzeczy, które powinny być rozstrzygane na poziomie miejskim.Arkadiusz Dąbrowski

Cała rozmowa, w której także podsumowanie 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zielonej Górze – do wysłuchania poniżej.

Rozmowa na 96 FM – Arkadiusz Dąbrowski

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00