ROZMOWA NA 96 FM:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Będzie nowy klub w zielonogórskiej radzie miasta!

PSL – Zielona 2050 – tak ma się nazywać nowy klub w zielonogórskiej radzie miasta. O politycznym projekcie informowano wczoraj podczas debaty „Przyszłość Polski”, która odbyła się w urzędzie marszałkowskim. 

Dziś o szczegółach informował w Rozmowie na 96 FM Arkadiusz Dąbrowski, sekretarz wojewódzkich struktur „Ludowców”. – W przyszłym tygodniu zaprezentujemy kwestie programowe na konferencji prasowej – mówił działacz, który w Radiu Index wspomniał o kilku istotnych kwestiach dla przedstawicieli tego projektu.

Sam fakt, że partia parlamentarna dołącza do rady miasta w postaci klubu świadczy o tym, że będą pewne kwestie polityczne. Chcemy tak zrewolucjonizować ustawę o samorządzie, by zapewnić stałe dochody dla miast. Chcemy zapewnić budowę mieszkań komunalnych i socjalnych. Mamy tych rzeczy naprawdę wiele. Podoba nam się idea wspólnych spraw dla Zielonej Góry.

Polityczny deal potwierdzili na wczorajszej konferencji prasowej Władysław Kosiniak-Kamysz i prezydent Janusz Kubicki. Przewodniczącym klubu zostanie Filip Czeszyk, dotychczasowy radny klubu Zielonej Razem.

Mieliśmy dwóch radnych niezrzeszonych w radzie miasta, pana Krzysztofa Machalicę i pana Mariusza Rosika. To jest nasz rdzeń. Przewodniczącym klubu został Filip Czeszyk, bardzo ambitny człowiek, który chciał być przewodniczącym klubu Zielona Razem, ale tam jest bardzo dobry przewodniczący Filip Gryko i dzięki temu Filip Czeszyk zyskał możliwość bycia przewodniczącym w innym klubie – PSL – Zielona 2050.

Dąbrowski potwierdził, że też ma ambicje, by ubiegać się o mandat radnego Zielonej Góry. Cała Rozmowa na 96 FM na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00