ROZMOWA NA 96 FM:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Arkadiusz Dąbrowski: Nie ma miejsca na taki komentarz. Marszałek Porycki jest osobą publiczną

 – Będzie czym palić w kominku – taki wpis na Twitterze popełnił ponad tydzień temu wicemarszałek województwa lubuskiego Łukasz Porycki komentując opinię ministra Arkadiusza Mularczyka z PiS-u. Ten poinformował o skróconej wersji raportu na temat reparacji wojennych.

Lubuski wicemarszałek otrzymał reprymendę od szefa Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysława Kosiniaka-Kamysza.  Dziś o tej sprawie rozmawialiśmy z Arkadiuszem Dąbrowskim. Sekretarz wojewódzkich struktur PSL-u był gościem „Rozmowy na 96 FM”. Dąbrowskiego poprosiliśmy o komentarz dotyczący wpisu Poryckiego.

Do tych słów wicemarszałka odniósł się prezes Władysław Kosiniak-Kamysz, który stwierdził, że nie ma miejsca na taki komentarz. Rozmawiałem z marszałkiem Poryckim. On chciał w taki żartobliwy sposób powiedzieć, że w kwestii reparacji to tylko Polski o tym mówi i że jesteśmy sami, a szanse są znikome. Dlatego powiedział, że można napalić raportem w kominku, bo tak naprawdę jest on bezprzedmiotowy, o to mu chodziło.

Dąbrowski dodał, że w przestrzeni publicznej nie ma miejsce na takie słowa, tym bardziej, że marszałek jest osoba publiczną.

Marszałek nie jest zwykłym Kowalskim, piastuje wyeksponowane stanowisko i może zapomniał, że jest kreatorem polityki regionalnej i jego słowa odbierają setki ludzi, więc jest to sprawa poważna.

“Rozmowa na 96 FM” od poniedziałku do piątku o godzinie 9.30.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00