HOTROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

27 tys. zielonogórzan zagłosowało w Budżecie Obywatelskim

– Trwa przygotowywanie listy zwycięskich zadań – mówił o zakończonym w niedzielę głosowaniu w Budżecie Obywatelskim Paweł Zalewski, radny miejski niezrzeszony, przewodniczący komisji ds. konsultacji i budżetu obywatelskiego.

Nasz gość w Rozmowie na 96 FM przyznał, że zainteresowanie mieszkańców było duże.

Około 27 tys., czyli to jest ok. 20 procent mieszkańców miasta. To jest naprawdę duża wartość. W kraju maksymalna wartość jest na poziomie do 20 procent. Poznań oscyluje wokół 10-15 procent. Podobną liczbę głosów, co my uzyskują Kielce.

Zalewski uważa, że zielonogórzanie poznali się już na możliwościach, jakie daje Budżet Obywatelski. Radny podkreśla, że mieszkańców przekonuje prostota tej inicjatywy.

Mieszkańcy znają ten budżet, on tu powstał jako jeden z pierwszych w Polsce. Zainteresowanie utrzymuje się od początku. Budżet jest skonstruowany w prosty sposób, nie jest przeregulowany i umożliwia mieszkańcom różną aktywność, która uwidacznia się w mieście.

Więcej o budżecie w całym programie. Rozmowa na 96 FM do zobaczenia na wZielonej.pl. W tym tygodniu poznamy zwycięskie projekty.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: