HOTROZMOWA NA 96 FM:

20 mln zł na szpital tymczasowy w Zielonej Górze

– Organizowanie szpitala w halach jest zawsze większym wyzwaniem, a my skorzystaliśmy z powstającego szpitala – mówił o tworzeniu szpitala tymczasowego w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze Władysław Dajczak, który był gościem Rozmowy na 96 FM.

Wojewoda lubuski wczoraj podpisał ze Szpitalem Uniwersyteckim umowę na wsparcie szpitala tymczasowego. Placówka, która w grudniu ma zacząć działać, będzie dedykowana pacjentom z koronawirusem.

Cieszę się z tego dobrego kontaktu z panią marszałek i samorządem województwa. Dogadaliśmy temat ważny i z punktu widzenia racjonalności bardzo wskazane. Widzimy, że te szpitale tymczasowe są organizowane w halach sportowych i targowych, a to jest zawsze większe wyzwanie i większy problem. Skorzystaliśmy w Zielonej Górze z możliwości takiej, że Centrum Zdrowia Matki i Dziecka jest na ukończeniu. Dogadaliśmy możliwość przyspieszenia prac.

Władysław Dajczak zapewnił, że w sprawie podpisania umowy nie było opóźnień. Doprecyzowania wymagały jedynie szczegóły. Wojewoda zaznaczył również, że wyposażenie pozostanie już w szpitalu, gdy ten przestanie pełnić rolę covidowego.

Nie będzie tak, że to wyposażenie po likwidacji szpitala covidowego zostanie zwrócone. Nie, ono już pozostanie w szpitalu. To będzie kwota powyżej 20 mln zł, czyli duże środki. Cieszę się, że wczoraj podpisaliśmy umowę. Opóźnień nie było, z naszej strony umowa była gotowa dwa dni temu, ale wczoraj jeszcze prezes Działoszyński i pani marszałek wnosili pewne poprawki.

Wojewoda odniósł się też do tematu pojawienia się zakażenia w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Słowackiego. Więcej o tym w całej Rozmowie na 96 FM. Program do zobaczenia na portalu wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: