LUBUSKIE:

Zwiedzaj Lubuskie, zbieraj pieczątki i nagrody! Lubuski Paszport Turystyczny znów dostępny

Z czego słynie województwo lubuskie? Z pewnością odpowiedzielibyśmy, że z winiarstwa. Na turystów i mieszkańców czeka jednak o wiele więcej atrakcji. Z Lubuskim Paszportem Turystycznym „Zielone Grona” zobaczymy, jak działają gospodarstwa agroturystyczne, spróbujemy ich specjałów, zwiedzimy muzea i wypoczniemy na łonie natury.

Lubuski Paszport Turystyczny powstał dzięki współpracy stowarzyszenia Zielone Grona z urzędem marszałkowskim. Akcja polega na tym, że osoby, które zwiedzają nasz region, zbierają pieczątki do specjalnej książeczki.

Goście, uczestnicy tego projektu, czyli osoby, które będą zwiedzać z tymi paszportami województwo lubuskie, będą otrzymywały drobne nagrody za każdą piątą pieczątkę. Ogólnie tych pieczątek można zdobyć 24, czyli tyle, ilu jest podmiotów w naszym projekcie. Komu uda się do 31 października zdobyć komplet nagród, temu wręczymy uroczyście kosz produktów, które będą darowiznami od poszczególnych partnerów projektu. Mogą to być produkty z danego gospodarstwa, vouchery, bilety na jakieś wydarzenia.

Nowością w Lubuskim Paszporcie Turystycznym jest kalendarz imprez w regionie. To podpowiedź, kiedy najlepiej odwiedzić wybrane przez nas miejsce. Partnerzy akcji proponują takie atrakcje, jak podpatrywanie pracy w gospodarstwie.

Mam nadzieję, że uda nam się kilka razy przeprowadzić warsztaty pszczelarskie dla dorosłych i dla dzieci, że będziemy mogli to zorganizować mimo koronawirusa. Wszystko będzie się klarować niebawem. Zapraszamy serdecznie.

Partnerzy projektu zastrzegają, że ze względu na epidemię mogą zmienić termin imprez lub inne zasady udziału w akcji. W tej edycji na zbieranie pieczątek do Lubuskiego Paszportu Turystycznego mamy czas do końca października.

Lubuski Paszport Turystyczny możemy otrzymać w siedzibach partnerów programu, m.in. w centrum informacji turystycznej w Zielonej Górze.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: