LUBUSKIE:

„Zefir” nareszcie pływa! Statek znajdziemy w krośnieńskiej przystani

Turyści długo czekali na ten moment – z portu w Słubicach wypłynął statek wycieczkowy „Zefir”. Obecnie stacjonuje w Krośnie Odrzańskim, skąd do końca tygodnia można się wybrać w rejs.

Lato bardziej sprzyjało „Lagunie”, ponieważ na Odrze w Nowej Soli, Cigacicach czy Głogowie stan wody był wyższy. Na odcinkach, gdzie pływa „Zefir”, rzeka jest szersza, a zatem również płytsza. Oprócz niskiego poziomu wody w Odrze, kursy w wakacje uniemożliwiała „Zefirowi” awaria.

Byliśmy w bezpiecznym porcie w Słubicach. Ten port jest trochę głębszy niż reszta portów i możemy w nim bezpiecznie stać. Nie ukrywam, że w tym roku w środku sezonu zdarzyła się nam usterka, która sprawiła, że nie było możliwe bezpieczne rejsowanie. Musieliśmy się nią zająć. Teraz jest wszystko naprawione, uregulowane, wszystko działa i mogliśmy wrócić na szlak.

Rejsy statkiem po Odrze w Krośnie trwają około godziny. Do piątku można nim pływać raz dziennie, o godzinie 17:00, natomiast w sobotę i niedzielę są w planach po trzy kursy – o 13:00, 15:00 i 17:00. Dotychczas „Zefir” mógł zabrać na pokład 92 pasażerów, jednak z powodu epidemii wprowadzono limit osób. Na dolnym pokładzie jednostki obowiązuje noszenie maseczek.

Myślę, że około 50-60 osób to taka optymalna liczba. Ale jeżeli czasami zdarza się, że ludzi jest więcej, to staramy się, żeby byli równomiernie rozmieszczeni na statku, żeby dystans społeczny był zachowany.

Z kolei statek „Laguna” zakończył winobraniowe rejsy z portu w Cigacicach. Stamtąd ruszył do Nowej Soli. Będzie pływał w piątek i sobotę o 17:00 oraz w niedzielę o 13:00, 15:00 i 17:00. Plan rejsów podajemy poniżej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: