LUBUSKIE:

Zbuduj sobie wakacje po harcersku. Podsumowanie wypoczynku z lubuskim ZHP

Harcerze z Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP w Zielonej Górze wiedzą, co robić w wolnym czasie. Jak co roku, zorganizowali letni wypoczynek także dla młodzieży niezrzeszonej w harcerstwie. Mimo pewnych zmian organizacyjnych, zainteresowanie obozami było spore.

Chorągiew musiała dostosować się do nowych przepisów o organizacji letniego wypoczynku. Oferta dla nieharcerzy była z tego powodu nieco mniejsza, ale i tak kilka turnusów się odbyło. W całej letniej akcji wzięło udział ok. 1500 osób. Miejscem obozów były głównie miejscowości nadmorskie.

W stosunku do innych organizatorów wyróżnia nas chyba to, że prowadzimy te obozy metodą harcerską. Bardzo często korzystamy z narzędzi i metod, które stosujemy na co dzień w pracy z harcerzami. Oprócz zajęć typowo rozwijających, z różnych tzw. technik harcerskich jak terenoznawstwo, czyli orientowanie się w terenie, czy pierwszej pomocy, korzystamy z tego, co oferuje nam dane miejsce. Chodzimy na różnego rodzaju wycieczki.Grzegorz Bazydło, komendant Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP w Zielonej Górze

Podczas jednego turnusu jedna baza może pomieścić od 50 do 150 osób. Wszystkie zajęcia odbywają się w warunkach typowo harcerskich. Infrastruktura obozu powstaje od podstaw: namiotów, jadalni czy doprowadzenia prądu i wody.

Obecnie letni wypoczynek dla niezrzeszonych w ZHP już się zakończył. Kolej na harcerzy, którzy na ogólnopolskim zlocie w Gdańsku nie tylko wypoczywają, ale i świętują 100-lecie związku.

ZHP ma tyle lat, co Niepodległa (chociaż kilka dni więcej). Z tej okazji jest organizowany duży zlot w Gdańsku, jest ponad 16 tysięcy uczestników. Ziemię Lubuską reprezentuje grupa prawie 500 harcerzy.Grzegorz Bazydło

Na zlocie harcerze z lubuskiego brali udział m.in. w Dniu Regionów. Prezentowali walory województwa i zachęcali do przyjazdu w nasze strony. Zjazd harcerzy w Gdańsku potrwa do 16 sierpnia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: